Meie suurim toetaja:

Mount Everest
Ekspeditsioonist
Ekspeditsiooni liikmed
Liikumisgraafik
Varustus
Reisikirjad
Galerii
Toetajad
Külalisteraamat
Varasemad ekspeditsioonid
Lingid
Hea külastaja! Kui Sinagi soovid ekspeditsioonile õla alla panna - meid toetada, oleme Sulle ääretult tänulikud!

Meie arve:

Mägiekspeditsioonide Klubi MTÜ

a/a 10 0020 3745 6000 Eesti Ühispank

 

Reisikiri 24.03.2003

Tere!

Reedel toimus meie hotellis Nirvana Garden huvitav kohtumine 79-aastase noorusliku ameeriklanna Elizabeth Hawley`ga, kes juba mitukümmend aastat elab ja töötab Nepaalis Ameerika Reutersi korrespondendina. Nimelt kohtub ta juba aastakümneid kõikide Nepaalis 8000 meetri kõrguste tippude vallutamist üritavate ekspeditsioonidega nii enne kui ka peale tipuüritust. Tema eesmärk on saada võimalikult täpset statistikat nende ekspeditsioonide liikmete ja ürituste tulemuslikkuse kohta. Selle suure töö tulemusena on tal ilmselt kõige parem ülevaade 8000 m kõrguste tippude vallutamisest. Saime temalt mitmesugust meid huvitavat informatsiooni.

Nüüd on koos kogu meie ekspeditsiooni põhigrupi koosseis. Reedel saime kokku 31 aastase leedulase Saulius Viliusega, kes on ühtlasi meie ekspeditsioni kõige nooremaks liikmeks. Laupäeval saabus Katmandusse ka viimane ekspeditsiooni liige Rein Loik. Ilmselt peab ta küll oma pingelise ajagraafiku tõttu naasma Eestisse enne ekspeditsiooni ametlikku lõppu – aprillikuu lõpus.

21. märtsi õhtuks selgus, et meie matkagrupp ei saa Tiibetisse sissesõiduks vajalikke Hiina viisasid enne esmaspäeva (24. marts) õhtut. Seetõttu otsustas ka põhigrupp mitte varem välja sõita. See aga ei tähenda, et edasi nihkuks kogu ekspeditsiooni ajakava, sest meil oli ajakavasse planeeritud ettenägematute olukordade jaoks varupäevi.

Et ära sisustada viisaprobleemide tõttu tekkinud vaba aeg, sõitsid matakagrupi liikmed 3-päevasele matkale Katamandust põhja pool asuvasse Langtangi matkapiirkonda. Nende eesmärk oli tõusta 3000 m kõrgusele, et ühtlasi aklimatiseeruda Everesti baaslaagri piirkonnas sooritatava matka jaoks.

Tipugrupp sai laupäeva õhtuks kokku kogu ekspeditsiooni läbiviimiseks vajaliku varustuse – telgid, toiduained, alpivarustuse, hapniku. Laupäeval kohtusime meie poolt palgatud koka ja tema kahe abilisega, kes peavad meid toitlustama Everesti baaslaagris viibimise ajal. Samuti tutvustati meile meie 2 kõrgkandjat, kelle ülesandeks on meid abistada varustuse viimisel ülemistesse laagritesse. Mõlemad mehed on varem jõudnud Everesti Tiibeti-poolsel tõusumarsruudil 8300m kõrgusel asuva viimase rünnakulaagrini.

Pühapaeval tegi põhigrupp treeningtõusu Katmandu lähedal asuvale 2200 m kõrgusele mäele. Täna pakime oma varustuse, et startida homme, teisipäeva hommikul, Tiibeti suunas. Nepaali- Hiina piirile peaksime jõudma lõuna ajal, õhtuks jõame 3800 m kõrgusel asuvasse Nyalami asulasse. Everesti baaslaagrisse peaksime jõudma 28. märtsi õhtuks.

24.03.2003
Katmandu

Margus ja Raivo

« Tagasi reisikirjade juurde

meklubi@hot.ee

© 2003 Mägiekspeditsioonide Klubi MTÜ Raekoja plats 18, 10146 Tallinn a/a 10 0020 3745 6000