Meie suurim toetaja:

Mount Everest
Ekspeditsioonist
Ekspeditsiooni liikmed
Liikumisgraafik
Varustus
Reisikirjad
Galerii
Toetajad
Külalisteraamat
Varasemad ekspeditsioonid
Lingid
Hea külastaja! Kui Sinagi soovid ekspeditsioonile õla alla panna - meid toetada, oleme Sulle ääretult tänulikud!

Meie arve:

Mägiekspeditsioonide Klubi MTÜ

a/a 10 0020 3745 6000 Eesti Ühispank

 

Reisikiri 28.03.03

Telefonikõne raivo plumerilt 28.märtsil Tingrist:

25. märtsi hommikul sõitsime Katmandust Tiibetis suunas. Kahjuks jäi maha Vahur Kersna, kes oli varem ajakirjanikuna Hiinas käinud ning nüüd keelduti talle viisat andmast. Ta võttis kaasa ühe kaamera ja rändab nüüd omal käel Everesti Nepaalis asuvasse baaslaagrisse. Õhtuks jõudsime 2200 meetri kõrgusel asuvasse Zhangmusse ja jäime sinna ööbima.

Algselt oli planeeritud võtta tõusu tasapisi ja jõuda järgmiseks õhtuks 3700 m kõrgusel asuvasse Nyalami asulasse. Tegelikult tegime 26. märtsil Nyalamis lõunapeatuse ja sõitsmine kohe edasi: üle 5100m kõrguse Lalung La kuru ja jõudsime õhtuks Tingrisse välja (4300 m). Olime seega ilma aklimatiseerumata läbi teinud 3000 meetrise kõrgusevõtu, mis osutus enesetundele rängaks! Paljusid tabas palaviku- ja lämbumistunne, peavalu ja iiveldus.

27. märtsi veetsime Tingris ja otsustasime jääda sinna veel kolmandakski ööks. Päeval tegime tõusu Tingri lähedal ühele 4700 m kõrgusele mäele ja õhtuks oli juba enesetunne parem. Samal päeval sõitsid ekspeditsiooni poolt palgatud 3 kohalikku kokka ja 2 kandjat koos meie varustusega Everesti esimesse baaslaagrisse.

28.märtsi hommikul jagunesime kaheks: Boriss, Tõnis ja Alar sõitsid dzhiipidega Everesti baaslaagrisse, meie (Raivo, Ivar,Margus,Rein ja Tõivo) aga tegime Tingri lähedal tõusu veel ühele, seekord 4900 m kõrgusele mäele. Ööbime veel ühe öö Tingis hotellis.

30. märtsi hommikul kavatseme meiegi istuda dziipidesse ja sõita Everesti baaslaagrisse teistele järele. 31.märtsi veedame 5100 m kõrgusel baaslaagris varustusega tegeldes ja 1.aprillil algab teekond jakkide abil mööda Rongbuki liustikku Everesti teise baaslaagrisse. Pärast seda tuleme tagasi esimesse laagisse puhkama ja hiljem hakkame edasi-tagasi käima ning järk-järgult kõrgemaid laagreid rajama.

Lund on suhteliselt vähe. Ka Lalung-La kuru 5100 m kõrgusel oli ilma lumeta. Öösel on umbes 5 kraadi külma, päeval ca 25 kraadi sooja. Everesti baaslaager on praegu veel üsna tühi. Oleme suhtelisest vara kohal, ühtedena esimestest. Peale meie on vaid üksikuid ekspeditsioonide ettevalmistajad. Tulemas on kuni 30 gruppi, kuid arvatavasti on siiski osad grupid loobunud Iraagi sõja tõttu. Seda kuulsime Elizabeth Hawley käest, kes registreerib Katmandus kõik ekspeditsioonigrupid. 

Uusi sidevõimalusi püüame leida Everesti baaslaagris, kus katsetame oma tehnikat või laename teistelt gruppidelt.

Raivo

« Tagasi reisikirjade juurde

meklubi@hot.ee

© 2003 Mägiekspeditsioonide Klubi MTÜ Raekoja plats 18, 10146 Tallinn a/a 10 0020 3745 6000