Meie suurim toetaja:

Mount Everest
Ekspeditsioonist
Ekspeditsiooni liikmed
Liikumisgraafik
Varustus
Reisikirjad
Galerii
Toetajad
Külalisteraamat
Varasemad ekspeditsioonid
Lingid
Hea külastaja! Kui Sinagi soovid ekspeditsioonile õla alla panna - meid toetada, oleme Sulle ääretult tänulikud!

Meie arve:

Mägiekspeditsioonide Klubi MTÜ

a/a 10 0020 3745 6000 Eesti Ühispank

 

Reisikiri 31.03.03

Raivo Plumeri telefonikõne täna (31.03) hommikul.

Hurraa! Saime oma satelliittelefoni tööle. Sellega on kuuldavus isegi parem, kui eelmistel kordadel hotellist või telefoniputkast helistades. Kuid kõneminuti maksumus on märgatavalt kallim - 130 krooni minut. 

Veel ei ole proovinud e-maili saatmist satelliidi vahendusel - kui see õnnestub, saame loodetavasti ka pilte Eestimaale saata.

Kõik ekspeditsiooniliikmed (Raivo, Tõivo, Ivar, Margus, Alar, Boriss, Rein Loik, Tõnis Lepik ja leedulane Saulius) on nüüd u. 5200 meetri kõrgusel baaslaagris Rongbuki liutsiku otsa juures. Eile tegeldi pagasi lahtipakkimise ja asjade sorteerimisega, sest pagas oli veel suures osas Eestist kaasa võetud kujul. Ühtlasi leiti pagasi hulgast üles ka mõned "kadunud" seemed (sh. mobiiltelefon). 

Baaslaagri kõrguse jaoks on kõigil aktlimatisatsioon enam-vähem olemas, enesetunne on hea, pead enam ei valuta. Baaslaager on praegu ilma lumeta. Ilm on selge, kuid hästi tuuline. Kuigi öösel langeb temperatuur umbes 15 kraadini alla nulli, on päeval üsna soe. Siit baaslaagrist on praegu väga ilusad vaated ümbritsevatele mägedele. 

Baaslaagrisse on hetkel jõudnud ka Sveitsi ekspeditsioon ja osad Hiina ekspeditsiooni liikmed. Lisaks mitmete ekspeditsioonide ettevalmistavad meeskonnad: kokad, laagripüstitajad jne. Ilmselt homsest hakkame varustust transportima mööda Ida-Rongbuki liustikku teise vahelaagri (6000 m) ja nn. Advanced Base Campi (ABC) suunas, mis paikneb kahe päevatee kaugusel ja juba 6400 meetri kõrgusel. 

Tegemised-toimetused:

Laagris toimus asjade pakkimine ja sorteerimine. Pidevalt tuli olla tähelepanelik, et osa asju võõrastesse kätesse ei satuks. Sama probleemiga puutusime kokku juba Cho Oyu ekspeditsiooni ajal tiibetlastega suheldes. 

Õhtupoolikul tegime jalutuskäike laagi ümbruskonda ja pildistasime. Ilm oli pidevalt väga tuuline, külma öösel umbes 10 kraadi, päeval on temperatuur nulli lähedal. Baaslaagrisse on kerkimas tõeline alpinistide “linn”. 

Tiibetlased püstitavad suuri telke, mis meie onnide vahel näevad välja nagu pilvelõhkujad. Suurtessse telkidesse tulevad poed, piljardisaal, postkontor …

Raivo

« Tagasi reisikirjade juurde

meklubi@hot.ee

© 2003 Mägiekspeditsioonide Klubi MTÜ Raekoja plats 18, 10146 Tallinn a/a 10 0020 3745 6000