Euroopa lääneosa matkareis 2015

Euroopas on palju riike, kõigil omad kõrgemad mäetipud. Kus tõsist ronimistehnikat nõudvad, kus tagasihoidlikumad kuplid. Tore oleks ju kõigi nende otsa ronida ja pilvepiirilt vaadet nautida. Nüüdseks oli selle ettevõtmise järjekord jõudnud Euroopa läänepiirile. Lisaks paiknevad samas ka Püreneed, kus saab tõsisemalt ronimisharjutusi harrastada.

Kuidas Raivol ja ta sõpradel Püreneedes ronimine õnnestus ja Beneluxi maade tippudest „ülejooksmine“ edenes, saab jälgida PÜRENEEDE LIIKUMISGRAAFIKUST

Teravmäed 2015

Teravmäed on meile, eestlastele kauge ja pea tundmatu, mägine põhjamaa maatükk maakera veere peal. Kuid ka seal on karmi loodust, mida väärt imetleda ja elab hulk inimesi, kelle toimetusi pakases ja lumes, jääkarude keskkonnas põnev jälgida. Selleks oli vaja vaid kohale sõita.

Kuidas Raivol ja ta sõpradel see lumes sumpamine korda läks, vaadake nende liikumisgraafikust TERAVMÄGEDE LIIKUMISGRAAFIKUST.

Tiibet ja Hiina 2014

Hiina_2014 282

2014 aasta oli hobuseaasta, see aasta on budistidele, eriti Tiibeti budistidele eriline, sel aastal läheb Kailashi püha kora palverännak kirja kolmeteistkordse palverännakuna ja Nandi korat võib alustada kohe peale Kailashi kora läbimist. Ka meil oli peaeesmärgiks Nandi kora läbimine, kuid Hiina võimuesindajate poolt lubade, reeglite ja tähtpäevade pidev muutmine nullis pea täielikult meie peaeesmärgi: sisemise- ehk Nandi kora. Mida Tõivo oma sõpradega tegelikult Tiibetis, hiljem Hiinas kogesid ja nägid, saate lugeda siit: TIIBET 2014

 

Aafrika 2014

Kuna Aafrika lõunaossa jäävad põnevad loodusobjektid, nagu Kalahari ja Namiibia kõrbed, Sambesi jõgi Viktoria joaga, Okavango jõe kummaline kõrbeliiva suubuv delta, hirmuäratav Skeletirannik, Sossuvlei värvilised liivadüünid, suured loomapargid rikkalike faunaesindajatega ning huvitavad hõimud himbade, hererode ja bushmanite näol, tuli sinna ükskord lihtsalt minna. Ja, et asi oleks täiuslikum, roniti ka sealse kõrgema mäe Brandbergi tippu.

Kuidas kulges Raivo, Ivari ja Tõivo ning nende sõpradega reis, saate kokkuvõtlikult vaadata LIIKUMISGRAAFIKUST.

   Aafrika_2014 1035Aafrika_2014 1539Aafrika_2014 1827

Tiibet 2013

???????????????????????????????

Kailashi mägi, tiibetlastele pühamast püham Gang Rinpoche (Suur Lumekalliskivi), hindudele tuntud kui Meru, on budismi, hindu, boni ja jani uskumuselt eriliselt püha objekt kogu maal, kuna legendi järgi paikneb mäe alus seitsmendas põrgus ja tipp ulatub kõrgeima taevani.Mäge peetakse Maailma Sambaks, millise ümber keerleb kogu eksistents. Mägi on olemuselt korrapärane, ilmakaarte suunas orienteeritud tüvipüramiid, ümbritsev piirkond on nelja olulise Aasia jõe lähteala: Indus läände, Brahmaputra itta, Karnali lõunasse, Sutlei põhja. Kailashi peegeldust pühas Manasarovaris loetakse looduslikuks mandalaks, mäge ennast ruumiliseks mandalaks. Mägi on ka olemuselt mõistatuslik: 4,5 km kõrguselt lauskplatoolt viskub üles võimas monoliit, 2,3 km-ne kivisammas, mida ümbritseb 1,2 km-ne kõrgune kaljune ringvall, läbimurdega lõunasse.

???????????????????????????????

Inimese, pühendunud budisti Kailashi (Milarepa) Kora või parikrama (palverännaku) sooritamine ümber ringvalli mägede kaotab kõik senises elus tehtud patud, halva karma, annab uue elujõudu, värske hingamise. Tiibetlastele ja hindudele on see ääretult oluline, nende uskumuse üks põhialuseid. Päripäeva liikumine on budistidele ja hindudele Milarepa Kora, vastupäeva liikuvatele bonidele aga Bonpo Kora. Valged, hindud ja teised kaugemalt saabunud ringiliikujad läbivad palverännaku mõõdukas tempos liikudes 52 (45) km-se ringi 2,5 päevaga, tiibetlased on suutelised seda tegema 1 päevaga, näoli mahaviskuvat liikumisstiili harrastavatel pühendunud budistidel kulub aega 10-12 päeva …

???????????????????????????????

Tõivo ja ta sõprade tõeotsingutest pühal Kailashi mäel saad lähemalt teada, kui laed alla täismahus reisikirja siit: TIIBET 2013

Mehhiko ja Guatemala 2011

orizaba

Mehhiko, see kauge lõunamaa ei ole ainult kõrbed ja kaktused, tekila ja narkots, vulkaanipursked ja maavärinad, sombreerod ja mariachimuusika, ega indiaanlased ja revolutsioonid, vaid väga rikka kultuuri ja ajalooga piirkond. Sealsest võsast ja džunglitest on välja kaevatud hindamatud kultuuriväärtused: asteekide, olmeekide, tolteekide ja muidugi maajade templid, püramiidid ja hiidlinnad, ajaloolaste maiuspalad. Kuid lisaks kultuurišokile ja põnevikule on seal meiesugustele veel boonuseks kõrged mäed, et oma salakirge rahustada, Orizaba, Mehhiko kõrgeim tipp, annab vast Elbruselegi silmad ette.

Mida Raivo, Margus ja Tõivo ning nende kaaslased Mehhikos ning Guatemaalas nägid ja kogesid, ning kuidas Orizabat ja La Malinchet ronisid, saate lugeda siit: MEHHIKO JA GUATEMALA 2011

Selle kirjutise veidi lühendatud variant ilmus reisiajakirja Go 2011. aasta 3. numbris.

Jaapan 2010

Mida me teame Jaapanist? Vast seda, et seal elavad nutikad ja usinad inimesed, neil on rikas ajalugu ja iidne kultuur, kevaditi õitseb neil tohutult kirsipuid, mõni ka seda, et neil on ilus mägi Fuji. Meile on muidugi tähtis, et seal tegutseb Baruto-Kaido. Et sellest kõigist ühe reisiga osa saada, tuleb aega sobitada. Inimeste ja kultuuriga pole probleemi, need on alati ligipääsetavad, kuid kirsid ja teised luuviljalised õitsevad märtsi lõpul-aprilli algul, mäge ronitakse aga vaid juulis-augustis, varem valitsevad mäel karmid talvetingimused, vinge tuul alati lõõtsumas. Kirsse teisel ajal õitsema ei pane, järelikult tuleb mäge ronida ebasobival perioodil, muidu olekski ehk veidi piinlik koos sadade jaapani(ättidega) tipu poole rühkida (iga õige jaapanlane peab pühaks kohuseks kord elu jooksul Fuji-sanile tõusta). Maad kuulates sain vaid ühe vastuse: sessiooni väliselt keegi mäge ei roni, lausa keelatud, sinna trügivad vaid üksikud hullud, enesetapjad! (selle aasta jaanuaris olevat mäel toimunud  päästetööd, viiest sõjaväelasest hukkus 2)

Kuidas Tõivo oma kaaslastega jaapanlaste suurimat kevadpidu nautis, samas aga ka vägagi talvist Fujit ronis ning meie mehel, Barutol külas käis, ning veel mõndagi muud sellest kaugest maast saad lugeda allolevatelt linkidelt:

Jaapani jutu veidi vähendatud variant ilmus reisiajakirja Go 2010 aasta nr.3.

JP (1) OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA